Osocze bogatopłytkowe od lat stosowane jest w ortopedii, stomatologii czy chirurgii plastycznej. W medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej daje nowe możliwości skutecznej rewitalizacji skóry. Zabieg polega na podaniu do skóry osocza bogatopłytkowego, uzyskanego z własnej krwi pacjenta.

Osocze podane do skóry stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg zapewnia długotrwałe efekty regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy. Dodatkowo jest całkowicie naturalny, bezpieczny i biokompatybilny z ciałem – bez ryzyka alergii, nietolerancji czy innych reakcji immunologicznych.

Efekty zabiegów z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego są zaskakujące, a opinie wielu pacjentek dowodzą skuteczności zabiegów. Skóra wygląda świeżo, młodo, jędrnie, odzyskuje zdrowy koloryt.

Wskazania: zabieg przeznaczony jest do stosowania zarówno w profilaktyce jak i leczeniu, dlatego zaleca się go wszystkim osobom, które dostrzegają u siebie oznaki starzenia, gdy ich skóra staje się wiotka, sucha, zmęczona, pozbawiona elastyczności, lub gdy pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Zalecany jest również w profilaktyce i leczeniu chorób owłosionej skóry głowy jak: wypadanie włosów, łysienie. Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się jako zabieg przyspieszający gojenie się skóry – na przykład po złuszczaniu.