Leczenie łysieniaWypadanie  włosów  to problem  dotyczący  kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Przyczyn  tej dolegliwości jest  wiele, często  trudno jest ustalić, dlaczego dochodzi do utraty włosów. U kobiet często  pojawia się ten problem po porodzie i przy zaburzeniach hormonalnych, związanych z menopauzą. U obu płci dużą rolę może odgrywać stres i cechy genetyczne. Łysienie  powoduje niską samoocenę u pacjentów, a to może powodować trudności w relacjach z innymi ludźmi i unikanie czynnego  życia  społecznego. Dlatego też skuteczne leczenie jest niezwykle ważne.

Nowoczesnym  i  skutecznym  sposobem  leczenia  łysienia rozlanego  i  łysienia  plackowatego  u  kobiet, mężczyzn i młodzieży jest osocze bogatopłytkowe. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w owłosioną skórę głowy osocza bogatopłytkowego, uzyskanego z krwi pobranej od pacjenta. Główną  rolę odgrywają tu tzw. czynniki wzrostu, które pobudzają   cebulki  włosowe  do  pracy czyli do produkcji  włosa.
Zabieg  jest  bezpieczny  i  skuteczny  pod  warunkiem,  że zostanie wykonany  przez  lekarza, posiadającego  odpowiednie  wy-kształcenie oraz wykonywany jest ze względu na przerwanie ciągłości  tkanki – w warunkach lekarskiego  gabinetu  zabiegowego.

Osocze bogatopłytkowe możan sotosować w leczeniu już istniejącego łysienia, ale także przy niewielkiej utracie włosów, aby nie dopuścić do narastania problemu.