Kwas hialuronowyKwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra jest odpowiednio nawilżona, jędrna i sprężysta. Niestety z wiekiem jego ilość w ciele zmniejsza się. Medycyna estetyczna daje nam możliwości uzupełniania tych braków. Preparaty bazujące na jego niezwykłych właściwościach magazynowania wody, służą poprawie kondycji skóry, przywróceniu młodszego wyglądu.

Wskazania do zastosowania kwas hialuronowego to między innymi: korekcja zmarszczek, korekta ust, wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, korekta owalu twarzy, korekta opadających policzków, wolumetria twarzy

Efekty zastosowania kwasu hialuronowego są widoczne od razu po zabiegu. Opinie pacjentek o takiej kuracji, odmładzającej wygląd skóry, są bardzo dobre. Niwelowanie zmarszczek kwasem hialuronowym to nie jedyne jego zastosowanie. Wykorzystywany jest również w preparatach stosowanych w mezoterapii igłowej. Wszystkie te zabiegi medycyny estetycznej dostępne są w Gabinecie Ma-Dent.