Stomatologia zachowawczaPróchnica zębów to choroba społeczna XXI wieku, każdy z nas, choć raz w życiu miał z nią do czynienia. Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką próchnicy, a także leczeniem ubytków. W ramach stomatologii zachowawczej, obok wypełnień ubytków próchniczych, wykonuje się też odbudowę zęba. W gabinecie Ma-Dent, do każdego pacjenta podchodzimy jak do indywidualnego przypadku, mając na uwadze lęk przed wizytą u dentysty i strach przed bólem podczas zabiegów. Z tego powodu leczenie próchnicy można przeprowadzać w znieczuleniu miejscowym, co poprawia komfort wizyty.

Stomatologia zachowawcza to również leczenie bruksizmu, czyli podświadomego zaciskania i zgrzytania zębami. W tym celu stomatolog wykonuje specjalną, przeźroczystą nakładkę na górną lub dolną szczękę. Takie szyny relaksacyjne można wykonać także w gabinecie Ma-Dent.

Rozbudowaną częścią stomatologii zachowawczej jest leczenie kanałowe zębów czyli endodoncja, która dotyczy miazgi zęba. W wielu przypadkach, by zachować ząb konieczne jest leczenie pod mikroskopem stomatologicznym, co w Gabinecie Ma-Dent także jest możliwe.