WybielanieWybielanie zębów to zabieg stomatologii estetycznej, który w ciągu ostatnich lat zrobił prawdziwą karierę. Olśniewająco biały uśmiech to marzenie wielu osób – dodaje nie tylko fizycznej atrakcyjności, ale też pewności siebie. Teraz wymarzony cel można osiągnąć nawet w ciągu kilkudziesięciu minut.

Jedną z metod nowoczesnego wybielania zębów jest wybielanie przy użyciu lampy Beyond. Wykorzystuje ona tak zwane „zimne światło” i specjalny żel utleniający, nakładany na zęby podczas zabiegu. To dzięki połączeniu światła i właściwości żelu zęby stają się bielsze. Prosty zabieg, trwający do 60 minut, jest całkowicie bezpieczny dla pacjentów. Po zabiegu wybielania zębów należy stosować tak zwaną białą dietę. Zabiegów nie stosuje się u nastolatków poniżej 16 roku życia, u osób ze znacznymi ubytkami próchniczymi, kobiet w ciąży i w okresie karmienia.

Innym sposobem wybielania zębów jest metoda nakładkowa, stosowana w domu pacjenta. Do indywidualnie wymodelowanej nakładki aplikujemy specjalny, dobrany przez stomatologa, żel. Metoda ta stosowana jest w domu, zgodnie z zaleceniami lekarza.