Stomatologia dziecięcaProfilaktyka i leczenie zachowawcze zębów to podstawa dbałości o higienę jamy ustnej od najmłodszych lat. Stomatologia dziecięca to dziedzina wymagająca od lekarza wiele empatii. W gabinecie Ma-Dent szczególną wagę przywiązujemy do pozytywnych relacji z małymi pacjentami tak, by każda kolejna wizyta kojarzyła się tylko przyjemnie.

Od właściwego doboru szczoteczki dla dzieci w różnym wieku, poprzez naukę prawidłowego posługiwania się nią, aż po lakowanie lub lakierowanie zębów i wreszcie wypełnianie ubytków kolorowymi materiałami – stomatolog dziecięcy, małymi krokami oswaja nawet najbardziej wymagających i bojaźliwych pacjentów.

W gabinecie Ma-Dent polecamy lakowanie zębów, czyli uszczelnianie naturalnych bruzd i szczelin, by zapobiegać próchnicy. Dla ochrony, zęby można poddawać także zabiegowi fluoryzacji, czyli powlekać je warstwą preparatu z fluorem. Również lakierowanie zębów wzmacnia je i zabezpiecza przed próchnicą. Nowoczesna stomatologia dziecięca pozwala na wybór koloru wypełnienia zęba. Czerwone, niebieskie, różowe wypełnienie ubytku wygląda dla dzieci atrakcyjnie i jest najlepszym zaproszeniem na kolejną wizytę!